The COB-D2453 i-Connect Board adopts a modular design and offers flexible configuration options. It can be equipped with either 2x USB ports and or 4x LAN ports with audio support, meeting diverse industrial networking and multimedia requirements. With stable performance and easy integration, the COB-D2453 is ideal for automation systems, industrial communication, and embedded applications.

★ Modular Design — BlockCore for flexible multi-scenario use
★ 4xHDMI,2xUSB, 4xLAN,Audio
★ Specification Download
| Parameter | Description |
| Ports | HDMI Ports: 4× HDMI, for video outputUSB Ports: 2×USB 2.0LAN Ports: 4×, Gigabit Ethernet for network communicationAudio Ports: 2× 3.5 mm, supporting headphone output and microphone input |
| Applicable Structure | Dedicated Board for CTN-W170K |
| Power Supply | 5V DC from Motherboard Pin |
| Power Consumption | < 1W (typical) |
| Operating Temperature | -10°C to +60°C |
| Storage Temperature | -20°C to +70°C |
| Dimensions | 280 x 40mm |
| Mounting Method | Screw Holes |
Dimensions
