The COB-D2364 i-Connect Board adopts a modular design with 2 COM ports and 2 USB interfaces, supporting optional RS-485/422 communication for flexible industrial connectivity. Compact and reliable, the COB-D2252 is ideal for industrial automation, control systems, and embedded applications.

★ Modular Design — BlockCore for flexible multi-scenario use
★ 2xCOM, RS-232/485, 2XUSB
★ Specification Download
| Parameter | Description |
| Input Interface | 2 serial ports, 2 USB, wafer interface |
| Profile | L200 |
| Reserved functions | / |
| EXB Matching | EXB-D2138 |
| Power Supply | 5V DC from Motherboard Pin |
| Power Consumption | < 1W (typical) |
| Operating Temperature | -10°C to +60°C |
| Storage Temperature | -20°C to +70°C |
| Dimensions | 55.5 x 24mm |
| Mounting Method | Screw Holes |
Dimensions
